COLETIA – branża beauty & cosmetics

Projekt namingowy dla sklepu internetowego z branży beauty & cosmetics

Zaprojektowana nazwa kojarzy się z pięknem, kobiecością, urodą, lekkością. Rodzaj żeński, miękkie brzmienie oraz łatwość wymówienia, przeliterowania, zapisu stanowiły najważniejsze kryteria jakie klient zawarł w briefie. Ponadto nazwa musiała mieć wolną domenę .PL.

Coletia została powołana do życia w 2009 roku. Dziś to świetnie prosperująca drogeria internetowa, która w swojej ofercie posiada kilka tysięcy produktów. Znajdziemy w niej niemal wszystko, co konieczne jest do pielęgnacji oraz higieny ciała. Sklep odwiedzany jest przede wszystkim przez kobiety, ale ma także stałe grono odbiorców. W imieniu naszego klienta zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą. W tym rogu obfitości z pewnością znajdą Państwo coś dla siebie.

Źródłosłów: inspirację stanowiły imiona żeńskie.
Strona internetowa: -.EU
Skojarzenia: nazwa pulsuje skojarzeniami z kobiecością, kosmetykami, urodą i pięknem, a więc tym wszystkim, co kobiety kochają najbardziej.
Potencjał komunikacyjny: ta wyrazista nazwa, łatwo zapadająca w pamięć przywołuje w świadomości odbiorcy wszystko to, co kojarzymy z pięknem i dbaniem o ciało.
Zastosowanie: branża beauty & cosmetics.

Referencje:

nazwa-dla-firmy-referencje-3